Godziny pracy Pogotowie kanalizacyjne tel.502-220-475
Pn-Pt 6-22, Sb 7-16, pozostałe - awaryjnie

Udrażnianie kanalizacji deszczowych i sanitarnych

Do udrożniania rur kanalizacyjnych w budynkach, bądź na zewnątrz stosuje się kilka metod. Uzależnione jest to od średnicy rury, lokalizacji zatoru oraz rodzaju zatoru. W zależności od omawianych czynników stosujemy następujące metody:

  1. - ciśnieniowa - polega na usunięciu zatoru przy pomocy wysokiego ciśnienia. Metodę tę stosujemy gdy istnieje możliwość wykonania usługi na zewnątrz budynku tzn. od studzienki, rewizji, bądź szamba. Jest to zdecydowanie najlepsza metoda czyszczenia rur kanalizacyjnych, gdyż przy jej pomocy możemy usunąć z rur wszelkie zabrudzenia, nie wchodząc przy tym do budynku.

  2. - przy pomocy urządzeń elektrycznych - polega na usunięciu zatoru przy pomocy spiral. Są to specjalnie wzmacnianie sprężyny, które wprowadza się do rur kanalizacyjnych, a następnie odpowiednie urządzenie obraca je z określoną siłą. Na końcu sprężyny zamontowana jest określona końcówka przeznaczona do konkretnego zatoru, która frezuje zator, a następnie czyści rurę kanalizacyjną. Metodę tą stosuje się wewnątrz budynku

  3. - mechaniczna - polega na usunięciu zatoru przy pomocy pompki ssąco-tłoczącej

Jak udrożnić rury kanalizacyjne na własną rękę?

Wiele osób spotyka się z problemem zapchanej kanalizacji. W takiej sytuacji czeka państwa konfrontacja z instalacją kanalizacyjną. Pierwsze pytanie jakie się nasuwa jest dość banalne i brzmi ( potocznie mówiąc), jak odetkać kibel ? Być może to sformułowanie nie jest zbyt poprawne pod kątem polonistycznym, ale do rzeczy.

Częstymi przyczynami powstawania zatorów w rurach kanalizacyjnych są: wrzucanie chusteczek nawilżających ( jeżeli w domu często używa się takich środków higienicznych, to należy zaprzestać wrzucania ich do toalety), jeżeli nie jesteś osobą, którą można zaliczyć do tego grona i zastanawiasz się, czy takie sytuacje się zdarzają, to na podstawie naszego doświadczenia możemy powiedzieć że ok 20% przyczyn zapchań kanalizacyjnych to właśnie zapchania spowodowane chusteczkami nawilżającymi. W takim przypadku domowe sposoby udrożniania kanalizacji się nie sprawdzą. Zator ten musi zostać po prostu wypchnięty z instalacji, gdyż w przeciwnym wypadku będzie to przyczyna powtarzających się awarii kanalizacyjnych.

Udrażnianie pionów, studzienek, szamb tel. 502-220-475

Drugi często występujący powód to przypadkowe wrzucenie koszyczka zapachowego do instalacji. W takim przypadku trzeba się wykazać refleksem. Jeżeli podczas spłukiwania nie została użyta duża ilość wody, to odkręcenie muszli toaletowej może pomóc. Zdarza się, że koszyczek zapachowy osadzi się na wylocie rury kanalizacyjnej, i wtedy będzie możliwie mechaniczne wyjęcie koszyczka a następnie ponowne zamontowanie muszli wc.

Jednak najczęstszą przyczyną powstawania zatorów kanalizacyjnych jest tłuszcz. Wieloletnie użytkowanie instalacji kanalizacyjnej powoduje, że tłuszcz który najczęściej wpływa do instalacji od zlewów oraz zmywarek stopniowo osadza się na rurach kanalizacyjnych. Z biegiem czasu rury coraz bardziej obrastają tłuszczem, aż w końcu odmawiają nam posłuszeństwa, gdyż rura staje się niedrożna. Więc jak udrożnić rury w takim przypadku. Dobrym sposobem jest wlanie do rury kanalizacyjnej dużej ilości gorącej wody ( temperatura ma znacznie! ) wymieszanej z płynem do mycia naczyń. Jeżeli tłuszcz nie jest mocno utwardzony, występuje mała ilość kamienia moczowego w instalacji taki zabieg może okazać się skuteczny. Ciepła woda wraz z płynem rozpuści tłuszcz.

Pogotowie kanalizacyjne - realizacja usługi w dogodnym terminie

Kolejne pytanie jakie powstaje jest następujące, czy można przepchać rury za pomocą środków do udrożniania rur. Jest to również dobry sposób, jednak nie zalecamy używania tego środka w postaci proszku. Powód jest następujący, jeżeli wsypiemy dużą ilość proszku ( są sytuacje, że w instalacji jest środek do udrażniania rur z kilku opakowań) i nie wypłukamy go z rur może zdarzyć się, że omawiany proszek stwardnieje w rurach i całkowicie zatamuje rurę. Zdarzały nam się przypadki, że w takiej sytuacji nie byliśmy w stanie udrożnić instalacji, gdyż środek stwardniał jak beton i zacementował rurę.

Klienci również próbują udrożnić rury na własną rękę. Dokonują zakupu spirali do udrażniania kanalizacji w sklepie budowlanym, a następnie biorą się do pracy – jeżeli zator nie jest stwardniały sposób ten może okazać się skuteczny. Tak więc jeżeli nie wiesz „jak odetkać kibel” – jak przepchać rury kanalizacyjne lub po prostu nie masz ochoty na wykonanie tego typu zadania zadzwoń po nasze pogotowie kanalizacyjne. Mamy doświadczenie w tego typu usługach, a zlecenie wykonamy szybko i skutecznie.

Nasze usługi oferujemy w takich miejscowościach jak:

Przepychanie kanalizacji - Pogotowie kanalizacyjneUdrażnianie kanalizacij- Jak odetkać kibel?